Výroba ACARA

O spoločnosti
ACARA

Produkty
ACARA

Individuálne
úpravy

Český
výrobok

Školenia

Výroba ACARA

 

Ponúkame tieto výrobné služby:

 • Profilovanie
 • Ohraňovanie
 • Delenie
 • Presekávanie
 • CNC vŕtanie
 • Obaľovanie
 • Balenie
 • Povrchové úpravy
 • Dilatácia
 • Zváranie
 • Etiketovanie a konfekcia, lepenie
 • Profilovanie

  Našou špecializáciou je sériové a zákazkové profilovanie. Pracujeme na automatických profilovacích linkách, ktoré nám umožňujú spracovať materiál rôznej sily a typu, napríklad pozink, mosadz alebo nerez. Vďaka nášmu zameraniu na nerez s hrúbkami 0,5 – 1 mm, sme schopní vyrobiť prakticky akýkoľvek typ a tvar profilu.

  Ohraňovanie

  V rámci našej výroby sme vybavení aj ohraňovacími lismi, ktoré sú automatické a prispôsobené na ohraňovanie celého radu kovov. Pracujeme hlavne s nerezom, mosadzou, hliníkom, meďou, corténom a pozinkom, pričom maximálna dĺžka ohranenia môže byť až 3 m. Využívané stroje sú veľmi presné, čo nám umožňuje vytvoriť jednoduché aj veľmi zložité ohyby, pri ktorých kladieme dôraz na pohľadovú časť. Naši zamestnanci sú vyškolení ako pre priemyselnú výrobu, tak aj pre dizajnové detaily. Vyrábame aj na zákazku, podľa Vašich požiadaviek a potrieb.

  Delenie

  Materiál delíme na hydraulických nožniciach, ktoré nám umožňujú dĺžky do 4 m. Spracovávame hliník, mosadz, železo do 5 mm a nerez do 2 mm.

  Presekávanie

  Vo výrobe sa zameriavame aj na presekávanie rôznych druhov materiálov, ktoré vykonávame manuálne, automaticky aj poloautomaticky. Viacero samostatných lisov s tonážami od 15 do 63 ton nám umožňuje presné presekávanie, a to pomocou veľkého množstva výsekových nástrojov. Naši zamestnanci vedia okrem rozmanitých materiálov pracovať aj s ich odlišnými hrúbkami, pričom nás takmer nelimituje horná hranica. Všetky proseky Vám vyrobíme na zákazku, k čomu patrí aj kvalitný výsek privátnej značky alebo názvu.

  CNC vŕtanie

  Súčasťou našich služieb je aj CNC vŕtanie. Základom je presné vŕtanie rôznych druhov materiálov. Vyrábané stavebné a podlahové komponenty tak majú veľmi presné parametre, čím sa skracuje proces výroby a finálna kompletizácia. Vo výrobnom centre v Litomyšli pracujeme so štyrmi druhmi kovov – hliníkom, nerezom, pozinkom a mosadzou, pričom sa zameriavame na vŕtanie profilov a frézovanie otvorov rôznych tvarov. Okrem sériových komponentov však zvládneme spracovať aj atypické diely podľa vašich požiadaviek.

  Obaľovanie

  Obaľujeme rôzne tvary a materiály. Limitom sú iba rozmery 200x300 mm. Naším zameraním je zladiť detaily v interiéroch, napríklad podlahové a soklové lišty. Čím vlastne obaľujeme (kašírujeme)? Možnosti sú široké – od papiera, cez rôzne typy fólií (CPL) až po dyhu. Váš design prenesieme na obaľovací materiál, ktorý si vieme taktiež presne narezať.

  Balenie

  Všetky produkty – či už sa jednej o stavebné profily alebo podlahové lišty – ktoré v ACARA vyrobíme sú na záver starostlivo zabalené do polyolefínovej fólie tak, aby nedošlo k poškodeniu materiálu. Polyolefínová fólia je zmrštiteľná, takže výrobok je po zabalení bez zmeny tvaru a designu. Fólia je číra, pevná a zároveň ekologická – predstavuje iba s miernou záťažou pre životné prostredie. Linka nám umožňuje baliť kusovo aj sériovo a je tiež variabilná aj čo do šírky produktov – zvládne zabaliť všetko do v rozmere od 300 do 500 mm alebo opačne.

  Povrchové úpravy

  Vyrobené kovové prvky môžu mať rôznu povrchovú úpravu. Okrem vyššie spomínaného obaľovacieho stroja, ktorý nanáša špeciálnu fóliu s vybraným dekorom, upravujeme aj povrch kovov samotných. Kefujeme a leštíme. Pre všetky typy úprav používame najmodernejšie technológie, ktorých súčasťou je profesionálne odsávanie, ktoré nezaťažuje životné prostredie. Úprava je vždy na prianie zákazníka. Nemáme žiadne limity v úpravách „čo“ a „čím“ brúsiť.

  Dilatácia

  V ACARA sa zameriavame aj na výrobu dilatácií. Na výrobu používame rôzne druhy kovov (napr. nerez alebo hliník) v kombinácii s PU alebo EPDM gumou, ktoré sú veľmi odolné voči chemikáliám, a tak zaisťujú dlhú životnosť. Sme schopní vyrobiť rôzne rozmery alebo farby. Zameriavame sa tiež na objektové dilatačné lišty, ktoré sú vhodné do projektov kde je kladený dôraz na vysokú záťaž, vodotesnosť alebo sa jedná o komerčný projekt. S výberom správneho profilu vám radi pomôžeme.

  Zváranie

  Vo výrobe vykonávame aj zváranie hliníka a nerezu, ktoré zvárame pomocou metódy MAG. Jedná sa o poloautomatické oblúkové zváranie kovu v ochrannej atmosfére aktívneho plynu, v našom prípade CO2, ktorý zaisťuje dobrý prievar. Výhodou tejto metódy je taktiež značná univerzálnosť a jednoduchosť na obsluhu. Zvárači sa tak môžu sústrediť na kvalitu a presnosť zvaru, ktorý môže byť ako bodový, tak klasický húsenicový.

  Etiketovanie a konfekcia, lepenie

  Poslednou fázou výroby je konfekcia, etiketovanie a finalizácia výrobku. Vyrobené komponenty v tomto prípade prechádzajú finálnym čistením a kontrolou. Hotové výrobky navyše prechádzajú záverečnou dvojitou vizuálnou kontrolou pri balení.