SPC vinylová podlaha Yutra
SPC vinylová podlaha Yutra
SPC vinylová podlaha Yutra
SPC vinylová podlaha Yutra
SPC vinylová podlaha Yutra

SPC vinylová podlaha Yutra

Kód0404422
varianty
Typ vzoruDekorRozmery lamielTón dekoru
22,00 EUR/m²s DPH
balenie: 1,73 m²
balík: 1,73 m²
paleta: 124,56 m²
Parametre
VýrobcaSalag
Hmotnosť8.3 kg

SPC vinylová podlaha s jednoduchou inštaláciou systémom Click.

Vinylové podlahy Yutra sú vyrobené z nového materiálu SPC. Je to skratka pre kamenné plastové kompozitné vinylové podlahy. SPC je luxusná vinylová podlaha, ktorá kombinuje vápenec a stabilizátory a vytvára tak extrémne odolné jadro. Ich nášľapná vrstva je 0,5 mm!

Vinylová podlaha SPC je samozrejme vodeodolná. Vďaka svojej vrchnej vrstve sa vyznačuje vyššou odolnosťou proti oderu a poškodeniu a je ohňovzdorná. Tieto podlahy sú vhodné ako pre domáce, tak aj komerčné použitie. SPC podlahy majú ochrannú UV vrstvu pre farebnú stálosť. Ďalšou výhodou SPC podláh Yutra je, že sú vhodné pre podlahové vykurovanie.

Vďaka svojej kvalite, vzhľadu a ľahkej pokládke aj údržbe sú skutočným favoritom moderných interiérov. Ponúkame ich v drevených a kamenných dekóroch.

SPC ikonkaSPC ikonkaSPC ikonkaSPC ikonkaSPC ikonkaSPC ikonka

normy 2


SPC = Kamenné plastové kompozitné vinylové podlahy. SPC sú považované za upgradovanú verziu umelých vinylových podláh. Tuhá podlaha SPC sa odlišuje od ostatných typov vinylových podláh svojou jedinečne odolnou vrstvou jadra. Hlavným obsahom jadra SPC je prášok z prírodného kameňa (až 65%), PVC priskríc (25%) a stabilizátorov (10%), ktoré sú namiešané podľa presnej receptúry. Ide o evolúciu a vylepšenie bežných luxusných vinylových podláh (LVT). Jadro potom poskytuje neuveriteľne stabilnú základňu pre každú podlahovú lamelu. Akonáhle sú podlahy nainštalované, vyzerajú ako akékoľvek iné umelé vinylové podlahy, pričom jadro je úplne skryté vo vnútri.

Každá doska SPC podlahy je zložená z týchto vrstiev:
Nášľapná vrstva: Táto priehľadná vrstva je hore. Poskytuje odolnosť proti poškriabaniu a škvrnám a ľahko sa udržuje v čistote.
Vinylová vrstva: Táto vrstva poskytuje dekorácie pre dosku. Farby a vzory sa tlačia na vinyl.
SPC vrstva: Toto je husté, vodotesné jadro pre dosku vyrobenú z prírodného vápencového prášku, polyvinylchloridu a stabilizátorov. Poskytuje tuhosť a stabilitu dosky.


Vodotesný materiál, odolný voči vlhkosti

Vzhľadom na to, že hlavnou zložkou SPC je prášok z prírodného kameňa, funguje dobre v kontakte s vodou a plesne sa nevytvoria, ani pri vysokej vlhkosti.

Tvarová stálosť

Podlaha SPC je vďaka prírodnému obsahu extrémne tvarovo stabilná. Môže byť vystavená teplote +80 °C, počas 6 hodín, pri zmršťovaní 0,13;s vlnitosťou 0,2 mm.

Protipožiarna odolnosť

Podlaha SPC prešla požiarnym testom štandardu CE, požiarna odolnosť je Bfl-s1. Podlaha SPC je nehorľavá, plameň automaticky ustane za 5 sekúnd. Neprodukuje toxické a škodlivé plyny.

Skvelá oderuvzdornosť

Podlaha SPC má priehľadnú vrstvu odolnú proti opotrebeniu. Testovací výsledok č. EN660-2: 1999 + A 1: 2003 je skupina T, teda vynikajúca odolnosť proti opotrebovaniu.

Bez formaldehydu

Jadro SPC je vyrobené z vysoko kvalitného vápenca a PVC živice, bez škodlivých materiálov, ako je benzén, formaldehyd a ťažké kovy a bez ftalátov. Finálny produkt prešiel skúškou z viac ako 179 rôznych typov nebezpečných materiálov a chemikálií.

Superjemná protišmyková trieda

Bezpečnosť je pri výrobe podláh jedným z našich hlavných cieľov. Výsledkom je špeciálne vyvinutá štruktúra s protišmykovou triedou.

Jednoduchá inštalácia s nízkymi požiadavkami na podklad

V porovnaní s tradičnou LVT podlahou má SPC zreteľnú výhodu, pretože obsahuje tuhé jadro, ktoré môže skryť mnoho nedokonalostí nekvalitného podkladu.

Tento produkt nájdete aj v našom hlavnom katalógu.

ACARA katalog

PopisTechnické parametrePodrobnostiNa stiahnutie