Nivelační systém

Nivelačný systém na obklady a dlažbu

Nivelačný systém ACARA je produktom českej výroby. Je určený na vyrovnávanie dlaždíc alebo obkladov s hrúbkou 3-12 mm a dodržanie rovnakej škáry o veľkosti 1-5 mm po celej ploche pokládky. Systém na obklady a dlažbu predstavuje efektívne riešenie na vyrovnanie dlaždíc. Jeho aplikácia je jednoduchá a rýchla, systém je vhodný ako pre profesionálnych obkladačov, tak aj pre domácich majstrov. Použitím systému odpadá nutnosť využitia štandardných dištančných krížikov pre obklady.

VÝHODY NAŠHO SYSTÉMU

  • česká výroba
  • kvalitný materiál
  • ľahká a rýchla manipulácia
  • náhrada za klasické dištančné krížiky
  • na obklady aj dlažbu

Predstavenie nivelačného systému ACARA

Nivelačný systém ACARA sa skladá z jednotlivých náradí - spôn, klínkov a klieští. Všetko je možné objednať naraz aj samostatne. Možno tak ľubovoľne dopĺňať položky, ktoré treba. Nivelačné náradie je ľahko aplikovateľné a inštalácia dlaždíc a obkladov je tak ďaleko rýchlejšia a presnejšia. Navyše klinky sa dajú použiť opakovane a klesajú tak náklady na opakované použitie systému. Jednotlivé komponenty sú vyrobené z kvalitných materiálov a ich odolnosť je tak vhodná pre každý projekt. Systém je vyrábaný v SR a je tak zaručená dobrá skladová dostupnosť. Navyše je nivelačné náradie je cenovo dostupné, takže predstavuje skvelý pomer medzi kvalitou a cenou.

Vyrovnanie funguje na jednoduchom princípe: Po nanesení lepidla na podklad sa spony vložia pod pokladané dlaždice, a to na každú ich stranu. Následne sa do otvoru spôn umiestnia klinky, ktoré sa rukou alebo náradím zasunú a podľa potreby sa vyrovnajú susedné dlaždice do roviny. Po vytvrdnutí lepidla sa spony s klinmi odstránia odkopnutím či kladivkom. Klinky je možné použiť opakovane.

Vyberte si veľkostné varianty nivelačných spôn a klinov ak tomu si objednajte kliešte. Máte tak kompletný nivelačný systém na obklady a dlažby a všetko Vám príde naraz. Navyše si môžete vybrať z rôznych veľkostí balenia - pri sponách a klinoch od 100 do 4000 ks. Všetko tak môžete objednať v dostatočnom množstve, aby vám v priebehu projektu nedošli zásoby.

Spotreba klinov a spôn

Prehľadná tabuľka spotreby spôn na 1 m2. Všetko závisí od veľkosti dlaždíc - viac na sprievodnom obrázku s porovnávacou tabuľkou:

Spôsob použitia nivelačného náradia

Jednoduchá inštalácia aj odstránenie spôn aj klínkov pomocou klieští a všetko bez nutnosti ďalšieho špeciálneho náradia. Všetko ľahko a rýchlo. Klinky môžete použiť opakovane a šetríte tak náklady!