Štvorcové lišty Dural

Hranatá ukončovací lišta je nezbytným prvkem pro profesionální zakončení obkladů a dlažeb. V naší nabídce najdete různé povrchy a materiály, včetně čtvercových kovových ukončovacích lišt vyrobených z prvotřídního nerezu či hliníku. Využijte různé úpravy, jako je elegantní elox nebo odolný komaxit v široké škále moderních barevných odstínů. Můžete si vybrat mezi stylovými ukončovacími čtvercovými lištami v černé, hnědé, antracitové nebo béžové barvě. Naše hranaté lišty jsou nejen esteticky příjemné, ale také vysoce funkční. V našem sortimentu nechybí ani odpovídající růžky.

6

EX1/KP4/1 EXCELLENT spádová lišta, orientácia ľavá

35,33 EUR s DPHEX1/KP4/1 EXCELLENT spádová lišta, orientácia ľavá

Spádovaný profil pre napojenie na stenu sa používa ako dokonalý bočný prechod zo šikmých plôch na priľahlú stenu, spádovaný profil z brúsenej neh...

7

EX1/KP4/1 EXCELLENT spádová lišta, orientácia pravá

35,33 EUR s DPHEX1/KP4/1 EXCELLENT spádová lišta, orientácia pravá

Spádovaný profil pre napojenie na stenu sa používa ako dokonalý bočný prechod zo šikmých plôch na priľahlú stenu, spádovaný profil z brúsenej neh...

Najpredávanejšie
Tvar
Materiál
(3)
(0)
Zobraziť vybrané
Povrchová úprava
(0)
(0)
(2)
(1)
(0)
(0)
(0)
(0)
Zobraziť vybrané
Typ povrchovej úpravy
(0)
(0)
(2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)
Zobraziť vybrané
Farba elox
(1)
(0)
(2)
(0)
Zobraziť vybrané
Farba laku
(1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
Zobraziť vybrané
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)
(1)
Zobraziť vybrané
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)
(1)
Zobraziť vybrané
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)
(1)
Zobraziť vybrané
(1)
(0)
Zobraziť vybrané
(3)
Zobraziť vybrané
(0)
(0)
Zobraziť vybrané
(1)
(2)
(0)
Zobraziť vybrané
(3)
Zobraziť vybrané
(0)
(3)
Zobraziť vybrané
Výpis je obmedzený filtrom
3 produkty
SP8 ukončovacia lišta Q ACARA, štvorcová, pravidelná, hliník elox striebro, 11 mm, 2,5 mAACE 110

SP8 ukončovacia lišta Q, štvorcová, pravidelná, hliník elox striebro, 11 mm, 2,5 m

Skladom > 5ks
10,86 EUR s DPH8,98 EUR bez DPH
4,34 EUR/bms DPH
Pridať k obľúbenýmPorovnať
11 mm
SP8 vonkajší/vnútorný roh pre ukončovacie lišty Q ACARA, hliník elox striebro, 11 mm, 2 ksAACE 110-YB

SP8 vonkajší/vnútorný roh pre ukončovacie lišty Q, hliník elox striebro, 11 mm, 2 ks

Skladom 1balenie
5,92 EUR s DPH4,89 EUR bez DPH
5,92 EUR/bals DPH
Pridať k obľúbenýmPorovnať
11 mm
SP8 vonkajší/vnútorný roh pre ukončovacie lišty Q ACARA, hliník, 12,5 mm, 2 ksAACA 125-YB

SP8 vonkajší/vnútorný roh pre ukončovacie lišty Q, hliník, 12,5 mm, 2 ks

Ext. sklad dodanie 14 dní)
10,37 EUR s DPH8,57 EUR bez DPH
10,37 EUR/bals DPH
Pridať k obľúbenýmPorovnať
12,5 mm

Na čo slúži ukončovacia lišta?

Ukončovacie profily sa inštalujú za účelom zakončenia obkladov a dlažby. Pri ich použití sa dlaždice olemujú a spevnia. Lišty chránia ich hrany pred poškodením a zvyšujú ich životnosť. Ukončovacie lišty k obkladom a na dlažbu celkovo plnia funkciu nielen praktickú, ale aj estetickú. Správnym výberom je možné dizajnovo doplniť akýkoľvek priestor a lišty zladiť s okolím.

V našej ponuke nechýbajú ani lišty v ohybnom variante Floppy trim. Takto prispôsobené profily je možné použiť aj v projektoch s najnáročnejšími dizajnovými požiadavkami, pretože ich možno ľahko tvarovať a ohýbať do oblúkov ľubovoľného tvaru.

Ako vybrať materiál ukončovacej lišty?

Pri výbere konkrétnej lišty a materiálu je vždy potrebné brať ohľad na projekt, v ktorom sa výrobok chystáme použiť. Na výber máme z dvoch hlavných skupín materiálu, a to kovu alebo plastu. Z hľadiska sortimentu kovových ukončovacích líšt vyrábame nerezové ukončovacie lišty a hliníkové ukončovacie lišty. V prípade profilov z nerezovej ocele u nás možno nájsť produkty z tradičného materiálu V2A, ale aj z ušľachtilej ocele s označením V4A, ktorá sa vyznačuje vyššou chemickou odolnosťou a odolnosťou voči vzniku korózie. Plastové ukončovacie lišty v našej ponuke sú vyrábané z PVC.

Povrchová úprava

Kovové lišty ACARA majú aj rôzne povrchové úpravy:

  • kartáč
  • lesk
  • komaxit – práškové lakovanie, ktoré sa vyznačuje napríklad odolnosťou voči vlhkosti či chemickou rezistenciou
  • elox – ochranná oxidová vrstva hliníkových schodových líšt, ktorá chráni lištu pred mechanickým poškodením, zlepšuje jej chemické vlastnosti a vytvára rezistentnú vrstvu voči korózii

Montáž ukončovacích líšt

Úplne zásadným pre dokonalý výsledok pri použití lišty je jej správny výber. Výška lišty sa odvíja od hrúbky obkladu, ktorý sa chystáme olemovať. Dôležité je, aby profil nevyčnieval nad rovinu obkladovej plochy. V prípade, že požadovanej výške nezodpovedá žiadny výrobok, volí sa taká lišta, ktorá je o jeden stupeň nižšia. Pokiaľ by sme zvolili profil, ktorý je naopak vyšší, vzniknutý rozdiel je potrebné dorovnať silnejším navrstvením lepidla.

Samotná montáž ukončovacej lišty sa potom vykonáva nanesením lepidla, ktoré budeme používať aj na pripevnenie dlaždíc, a to za pomoci zubovej stierky. Do neho potom vkladáme kotevné rameno profilu tak, aby bolo z oboch strán do lepidla plne vtlačené. Je potrebné dbať na jeho starostlivé vyrovnanie a zafixovanie. Nasleduje inštalácia dlaždice. Tá sa pokladá celoplošne a pritláča sa smerom k lište, aby lícovala s jej hornou hranou. Vzniknutá škára medzi dlaždicou a lištou, obvykle vo veľkosti od 1 do 3 mm, je vyplnená lepidlom a škárovacou hmotou.

Starostlivosť a údržba líšt

O lišty a profily je tiež potrebné sa správne starať. Vhodnou a kvalitnou údržbou je možné výrobkom pomôcť k lepšej životnosti. Voľte také čistiace prostriedky, ktoré nie sú agresívne (vyhnite sa teda preparátom určeným na odstraňovanie usadenín a nečistôt zo sporákov, vodného kameňa atp.). Je tiež potrebné mať na pamäti, že by sa žiadny prípravok nemal na lištách nechávať pôsobiť dlhodobo. Po každom použití je nevyhnutné ich zvyšky z líšt umyť čistou vodou, aby sa zabránilo možnej následnej reakcii s povrchom.

Lišty vyrobené z nerezovej ocele by mali byť chránené pred rôznymi chemikáliami a soľami. Ďalej by sa malo zamedziť trvalému styku s inými kovmi, kvôli čomu by mohlo dôjsť k druhotnej korózii. Vyhnite sa používaniu práškových čistiacich prostriedkov, ktoré sú abrazívne, môžu totiž poškodiť povrchovú úpravu líšt. Profily, ktoré sú povrchovo upravené komaxitovaním sú citlivé najmä na rozpúšťadlá, kyslé a alkalické čistiace prostriedky.